Nga Erl MURATI
“Mosmirënjohja e qenies pa memorie nuk ka brirë. E neveritshme”. Është një Edi Rama ‘i inatosur’ me ata që sipas tij, po kriminalizojnë Xhorxh Sorosin, një njeri që ka investuar në Shqipëri, pa kërkuar asnjë qindarkë mbrapsht.

“Ata që e mallkojnë sot, përfituan para prej tij”, shton ai.

Në një intervistë ekskluzive për GSH.al, kryeministri komenton edhe koalicionin elektoral të 18 qershorit.

Edi Rama beson se aleanca me LSI do të vazhdojë edhe gjatë mandatit të dytë. “Natyrisht respektojmë lirinë dhe të drejtën e partnerëve tanë për ta zgjedhur vetë momentin e afirmimit publik të vullnetit të tyre për të vazhduar rrugën e përbashkët, thotë Rama.
Në këtë pjesë të parë të intervistës, kreu i qeverisë flet për zgjedhjet e presidentit të ardhshëm si dhe problemin e kultivimit të hashashit.

Për të lexuar intervistën e plotë klikoni në linkun më poshtë: 

http://www.gsh.al/2017/03/01/rama-soros-ne-shqiperi-ata-qe-e-mallkojne-sot-perfituan-para-prej-tij/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb