Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se me buxhetin e 2022 dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 8 vjeç.

Këtë lajm, ai e ka dhënë përmes një postimi në rrjete sociale, ku shkruan:

“Dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 18 vjeç”.

Dyfishimi i ndihmës ekonomike i parashikuar në buxhetin e vitit 2022, ku ndër hapat e tjera që priten të ndërmerren janë edhe buxhetit për gratë e dhunuara, pensionistët, njerëzit në nevojë etj.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb