TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një mbledhje virtuale me drejtuesit e bankave në vend për krizën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Rama informon për mbledhjen me një postim në “Facebook”, ku jep edhe detaje për diskutimet.

“🔴 Me bankat për paketën financiare të luftës;

vënien menjëherë në lëvizje të instrumentit të garancisë sovrane për pagat e punonjësve që nuk shkojnë dot në punë;

zgjerimin e paketës gjatë muajit prill👍”, shkruan Rama.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb