KOSOVA

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Prishtinë të Kosovës.

Menjëherë sapo arriti në kryeqytet, Rama u prit në aeroport nga dy ministrat, Artane Rizvanolli e Zhvillimit Ekonomik dhe Hajrullah Çeku i Ekonomisë dhe Financave.

Më pas Rama takon Kurtin dhe bashkë më të japin një konferencë për mediat në orën 10:20. Pas tij kryeministri shqiptar edhe liderë të partive opozitare në Kosovë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb