Kryeministri Edi Rama, ashtu sikundër hapi fushatën e vaksinimit, ka çelur sot siparin për marrjen e dozës së tretë të vaksinës anti-covid.

Kreu i qeverisë i është përgjigjur i pari thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë, duke bërë kështu dozën e tretë. Ai u paraqit në ambientet e stadiumit “Air Albania” ku iu nënshtrua këtij procesi, ndersa shoqerohej nga ministrja Manastirliu.

“Prit. Hajde zgjidhe ti kë të duash. Këtë do bëj tani unë. Se meqë thonë se i ka me ujë.”, i tha Rama mes batutash nje gazetareje.

Kujtojmë se ministria e Shëndetësisë ka bërë sot thirrje që të marrin dozat e treta moshat mbi 18 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: