Kryeministri Edi Rama i ka dedikuar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të madh Sherif Merdani.

Kryeministri, ka publikuar një foto të artistit dhe shkruan:

“Lamtumirë Sherif Merdani”.

Kujtojmë që këngëtari u nda nga jeta këtë të diel në moshën 81-vjeçare, nga një sëmundje e rëndë.

Merdani ka bërë 16 vite burg gjatë viteve të komunizmit, pas festivalit të 11-ë, ndërsa repertori i tij dhe vlerat në muzikën e artin shqiptar janë të vyera.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb