Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për vdekjen e kompozitorit të madh shqiptar Avni Mula.

Rama ka zgjedhur vetëm pak fjalë për të përcjellë kompozitorin e shquar ”Lamtumirë Avni Mula, u prehsh në paqe”.

Kompozitori u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare teksa njihet dhe si babai i Inva Mulës, sopranos se famshme shqiptare.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb