Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend.

Rama thekson se papunësia ka rënë në 11.5 për qind, një nivel ky historik.

Postimi i Edi Ramës:

ERTV Info?: ?Papunësia zbret në nivel historik, 11.5%✅

?70 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada përfitojnë pension pavarësisht ku kanë punuar ????

?740 persona u punësuan nga Zyrat e Punës për 1⃣ javë

?Sekuestrohen 10 mijë ton karburant jashtë standardeve ???

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb