Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median malazeze, ku ka folur për Ballkanin Perëndimor, e ndërsa ka komentuar edhe situatën që vjen prej luftës.

Kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë një intervistë për median malazeze “A Plus TV”, ku ka folur për Ballkanin Perëndimor dhe situatën e krijuar nga lufta në Ukrainë.

“Nuk do të jetë kurrë e lehtë dhe nuk pres që të bëhet më e lehtë. Mendoj se të gjithë duhet të përgatitemi për faktin se do të bëhet më e vështirë, sepse gjërat po ndërlikohen gjithnjë e më shumë në çdo front… Duhet të punojmë me zell, të përpiqemi të punojmë edhe më shumë, të mos humbasim besimin, jo për të vazhduar prej nga erdhëm. Ballkani, Ballkani Perëndimor nuk ka qenë kurrë në pozicion luftarak”, tha Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb