Kryeministri Edi Rama se po studiohet mundësia që përdorimi i hashashit me leje, siç e kanë disa vende të ndryshme të botës.

Në një lidhje skype për emisionin ‘Zonë e Lirë’, kreu i qeverisë tha se “Jemi të avancuar, por akoma nuk jemi ne kapitullin e fundit”.

Mes të tjerash ai sqaroi edhe faktin se ligjërimi i prodhimit të hashashit në Shqipëri do të bëhet për arsye shëndetësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb