Kryeministri Edi Rama publikon një video të nxënësve të shkollës 9-vjeçare “Servete Maçi”, në Tiranë, të cilët theksojnë se mbajtja e maskës është e rëndësishme për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Mes të tjerash, kryeministri Rama thekson se mbajtja e maskës në shkollë është e detyrueshme, sepse kështu mbrojmë veten dhe të tjerët.

“Mbajtja e maskës në shkollë ? është e detyrueshme, sepse kështu mbrojmë veten dhe të tjerët.

Gjithsesi, këtë më mirë e sqarojnë nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Servete Maçi” në Tiranë nëpërmjet kësaj videoje ???”, shkruan Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb