Kryeministri Edi Rama, ka njoftuar se për pak javë do të hapen dyert për 359 familje që humbën shtëpitë nga tërmeti.

Rama ka publikuar edhe një video të punimeve nga blloku i ri i banimit në Kavajë, ndërsa uron qytetarët për një javë të mbarë.

“Mirë mëngjes! Dhe me bllokun e ri të banimit në Kavajë, ku për disa javë do të hapen dyert për 359 familje që humbën shtëpitë nga tërmeti, ju uroj një javë të mbarë”, shprehet Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb