Kryeministri i vendit Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook”, duke u shprehur se ndodhet në Mynih të Gjermanisë, në tryezën e diskutimit mbi Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe sigurinë rajonale.

Rama shprehet se tryeza e diskutimit për sigurinë rajonale bën që rruga europiane e Shqipërisë të jetë më e lehtë.

Postimi i kryeministrit Edi Ramës:

Gjermani, Mynih – Në tryezën e diskutimit mbi Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe sigurinë rajonale.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb