Prej muajsh hyrja për në kryeqytet është kthyer në një kantier të madh ndërtimi.

Ndonëse vepra në ish-sheshin “Shqiponja” është hapur pjesërisht, për përfundimin e plotë të saj duhet të presim ende.

Sakaq, sot, kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga momentet e punimeve dhe puna e deritanishme, e tregon, se po punohet me tre turne, ku synohet të shkurtohet afatet e vendosura për përfundimin e projektit.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama:

Vazhdojnë me tre turne punimet në kantierin e Hyrjes së Re të Tiranës😍 #SkaKohëPërPushim🏃‍♀️ #TiranaqëDuam⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Vazhdojnë me tre turne punimet në kantierin e Hyrjes së Re të Tiranës

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb