TIRANE

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përmes një postimi në twitter, lidhur me zhvillimet e fundit nga protesta e opozites.

“Respekt për trupat e Policisë së Shtetit që me profesionalizmin e tyre nderuan uniformën e shtetit përballë një turme të udhëhequr nga dëshpërimi i politikës qorre Shërim të shpejtë për policët e plagosur dhe ndëshkim për dhunuesit e tyre e për zjarrvënësit e institucioneve” – shkruan Rama në twitter.

Ky është reagimi i dytë i kryeministrit Rama për protestën e opozitës. Më herët Rama u shpreh se nuk e fsheh trishtimin për atë që po ndodh, ndërsa ka dha një mesazh për ata që mbështesin opozitën.

„Çfarë trishtimi një lider opozite që me zë të ikur i thotë qeverisë “Aman ik!”,ndërkohë që ata rrotull tij hedhin zjarr mbi godinën e saj! Uroj që kujt vete ende pas kësaj politike qorre, t’i jetë hapur sonte syri nga zjarri që qeverisë s’ka ç’i bën,po Shqipërisë i bën veç dëm”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb