Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Zonë e lirë” në “Tv Klan” deklaroi se ka kaq fuqi, sa Edi Rama të mos ketë vrimë ku të futet.

Meta theksoi se shteti është marrë peng nga një bandë, që kontrollohet nga Sorosi.

“Unë kam kaq fuqi, sa Rama të mos ketë fuqi se ku të shkojë. Në studio askush nuk thotë të vërtetën. Edi Rama është kthyer në palë armiqësore ndaj popullit shqiptar. Roli im është t’i dal për zot Kushtetutës dhe pluralizmit politik.

Rama është aii që ka dëbuar të rinjtë nga vendi, që iu thotë gjeneralëve të ushtrisë mos shkoni tek presidenti, i bie që shteti është marrë peng nga një bandë që kontrollohet nga Sorosi. Do e kisha për kënaqësi të bija dëshmorët e kombit. Është koha që fatet t’i marrë në dorë populli”, tha Meta.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: