TIRANË

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në “Twitter” ka publikuar librin e Samuel Beket, “Duke pritur Godonë”.

Rama, publikon librin, duke u shprehur se shpesh herë i kujtohet kjo vepër, kur ka deklarata nga BE për integrimin europian të Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut.

  • foto galeri

“Pse mendoj kaq shpesh në ditët e sotme për kryeveprën e Samuel Beckett ndërsa ndjek deklaratat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?

(Çdo ngjashmëri me ngjarje apo persona të vërtetë, të gjallë apo të vdekur, është sigurisht e rastësishme) E ardhmja e Europës”, shkruan Rama.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: