Sonte është Nata e Kadrit, nata më e bekuar e vitit për besimtarët myslimanë.

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për këtë natë të shenjtë.

“U uroj sot Natën e Madhe të Kadrit – nata e zbritjes së Kuranit të Shenjtë – të gjithë besimtarëve muslimanë”, shkruan Edi Rama në “Facebook”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb