TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka uruar për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Austri liderin e së djathtës Sebastian Kurz, i cili dha dorëheqjen 4 muaj më parë si kancelar për të fituar sërish në zgjedhjet e fundit.

Rama shprehet shumë i lumtur për fitoren e tij dhe e cilëson Kurz një kampion të së ardhmes së përbashkët europiane.

“Urime për fitoren e madhe dhe shumë i lumtur për Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor që një kampion i tillë i së ardhmes sonë të përbashkët evropiane do të jetë duke udhëhequr Austrinë miqësore për vitet kritike që do të vijnë”, shkruan Rama në Twitter.

Rama Kurz
Rama Kurz

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb