Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vizituar Pediatrinë e re të Tiranës në Qendrën Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Dukej se Rama ishte i mahnitur nga puna që ishte bërë për Pediatrinë e re, duke thënë disa herë ‘uau’.

Ai theksoi se nga pikëpamja e standardeve është njësoj si Spitali Memorial Rajonal i Fierit që u ndërtua nga Turqia dhe u inaugurua dje, ndërkohë që ai ka thumbuar edhe kritikët.

Sipas tij Pediatria e Re e Tiranës është më bindëse për ata që e quajtën spitalin e ri të Fierit stallë pasi ishte vetëm me një kat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb