Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo me rastin e Ramazanit ka shpërndarë një mesazh të shkurtër për të gjtihë besimtarët myslimanë kudo në botë. Statusin e këtij të fundit e ka publikuar në profilin e saj në Facebook, ambasada e SHBA-ve në vendin tonë.

“Në emër të Departamentit të Shtetit, iu shpreh urimet më të mira komuniteteve myslimane brenda dhe jashtë vendit përnjë Ramazan të bekuar. me fillimin e këtij muaji të shenjtë, ne shpresojmë për përtëritje shpirtërore, dhembshuri, dashamirësi dhe harmoni për gjithë botën”,- thuhet në mesazhin e Mike Pompeo.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb