Italia raportoi 10 497 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 254 mijë tamponë të kryer në të gjithë vendin.

Vdekjet pësuan rritje, ku 603 persona të tjerë humbën betejën me virusin, krahasuar me 377 që ishin një ditë më parë. Niveli i pozitivitetit bie në shifrat 4.1%.

Lajmet e mira vijnë nga spitalet, ku raportohet për ulje të numrit të të shtruarve në terapitë intensive dhe repartet e tjera covid të spitaleve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: