Agjentët e CIA-s thuhet se veprojnë në Ukrainë, duke mbledhur informacione për forcat e Kievit.

Ata thuhet se po orkestrojnë një operacion të shkëmbimit të inteligjencës midis SHBA dhe Kievit, sipas The New York Times.

Presidenti Joe Biden ka thënë publikisht se Shtëpia e Bardhë nuk do të vendosë asnjë trupë amerikane në vend.

Gazeta tha se disa dhjetëra komando nga vende të tjera të NATO-s, duke përfshirë Britaninë, Francën, Kanadanë dhe Lituaninë, kanë punuar gjithashtu brenda Ukrainës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: