Ditën e nesërme do të mblidhet Këshilli Kombëtar i  Integrimit Europian i drejtuar nga  nënkryetarja e PD-së Jorida Tabaku dhe Taulant Balla.

Pjesë e tij do të jetë edhe ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca i cili do të bëjë prezantimin e raportit vjetor të Komisionit Europain.

Gjithashtu të pranishëm do të jenë edhe  Ministrja për Punët e Jashtme Olta Xhaccka dhe kryenegociatori Zef Maci të cilët do të rendisin hapat për  ndjekjen e rekomandimeve të raportit të BE-së.

 

Keshilli

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb