Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, njoftoi sot 2,093 raste të reja të Covid-19 në Greqi. Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 765 pacientë janë të intubuar në ICU.

Që nga fillimi i pandemisë, 2148 pacientë janë larguar nga ICU. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 352,027. Ndërkohë në 24 orët e fundit janë regjistruar 96 vdekje të reja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: