Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich.

Golat për ‘The Reds’ u shënuan nga Jota, Firmino dhe Salah për të hipotekuar 3 pikët e para sezonale.

Nga vendasit sulmuesi shqiptar nga Kosova, Milot Rashica debutoi si titullar teksa u zëvendësua në minutën e 77-të. Ishte ndeshja e parë për 25-vjeçarin në Premier League.

Ai vendosi të lërë Werder Bremenin këtë verë për të kaluar tek Norwich që sapo është ngjitur nga Championship në Premier League.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb