Jo pak të lodhur pas sfidën në Champions kundër Inter, Liverpool rikthehet në Premier League duke marrë një fitore me përmbysje përballë Norwich. Pas një pjesë të parë të përfunduar në barazim pa gola, Milit Rashica ndëshkoi të kuqtë e Jurgen Klopp në minutën e 48-të.

Salah
Salah

Me Anfeild në krahë, brenda tre minutash dyshja e ëndrrave Mane-Salah realizuan nga një gol për kohë duke përmbysur shifrat. Në minutën e 81-të ishte Diaz ai që sigloi rezultatin përfundimtare në 3-1. Fal këtë trepikëshi, Liverpool e dërgon në minus 6 diferencën me Man.City kryesues.

274221926 7069385703134677 4167036504589139802 N
274221926 7069385703134677 4167036504589139802 N

Një fitore të rëndësishme dhe jo pak të vuajtur arriti edhe Chelsea në transfertë përballë Crystal Palace. Golin trepikësh e shënoi Ziyech në minutën e 89-të.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb