Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka publikuar një fotografi, ku paraqitet me vëllezërit Gjika.

Meta shprehet se ishte kënaqësi që të takojë vëllezërit Gjika, duke shtuar se të tre ishin futbollistë, titullarë në të njëjtën kohë tek klubi sportiv, “Labinoti”.

Postimi i presidentit Ilir Meta:

Kënaqësi të takoja tre vëllezërit Mihal Gjika, Dhimitër Gjika dhe Petrit Gjika, tre futbollistë titullarë në të njëjtën kohë të “Labinotit”, rast unikal jo vetëm në Shqipëri, por edhe në historinë e futbollit botëror. ⚽🇦🇱

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb