TIRANË– Ish- ylli i Real Madrid, Raul Gonzales, mendon se Alessandro Del Piero është lojtari më i mirë në historinë e futbollit italian.

Sipas tij, Alessandro Del Piero, aktualisht lojtar i ekipit indian Delhi Dynamos, është lojtari më i mirë në historinë e futbollit italian.

“Del Piero është lojtari më i mirë në historinë e futbollit italian. Ai është një person për të cilin jo vetëm që kam respekt, por edhe dashuri”, ka deklaruar spanjolli Raul për La Gazzetta dello Sport.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: