TIRANE

Në konferencën për mediat, ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri është shprehur indiferent ndaj heshtjes së kryeministrit Edi Rama, lidhur me vendimin e Gjykatës për Krime të Rënda ndaj tij.
Pyetjes së gazetarëve Tahiri iu përgjigj duke theksuar edhe një herë se në këtë rrugë është i vetëm, dhe se do i shkojë deri në fund të vërtetës së tij.

“E çfarë pastaj se nuk e ka bërë? Nuk e kuptoj pse më pyesni mua a ka folur kryeministri apo jo. Drejtësisë i shkoj i vetëm përpara. Më habisni si keni kuriozitet për cdo gjë vec vendimit të gjykatës. “ përfundoi Tahiri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb