Real Madrid e ka nisur keq vitin 2022 ku u mposht me rezultatin 1-0, në derbin e vogël përballë Getafe.

Ndeshja u zhbllokua nga vendasit që në minutës e 9 ku shënoi sulmuesi turk Enes Unal. Los Blancos provuan të reagonin por portieri kundërshtar ishte në super formë dukë ndalur çdo tentativë madrilenëve.

Më ketë humbje të Real Madrid, La Liga rihapet duke bërë akoma më të fortë garën për titull.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: