Real Madrid ka marrë një fitore të rëndësishme në La Liga përballë Celta Vigos. Benzema dhe Asensio i dhanë madrilenëve fitoren në transfertën e vështirë.

Me shifrat 3-1 u mbyll sfida ndërkohë që Real Madrid i afrohet me 3 pikë Atletico Madridit i cili në ndeshjet e fundit ka hedhur disa hapa fals.

Vetëm 1 pikë më pak se ‘Los Blancos’ është Barcelona që është gjithashtu në luftë për titull, sidomos tashmë që doli nga gara e Champions League.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb