Real Madrid ka paralajmëruar një aksion ndaj UEFA-s, ndaj të paktën një apel, nëse përsëritet shorti i Champions League, që në raundin e dytë kishte “peshkuar” Benfican.

Klubi 13 herë kampion i Europës thekson se gabimi që çoi në anulimin e shortit ndodhi pas çiftëzimit me luzitanët dhe Los Blancos argumentojnë se për këtë arsye, kjo sfidë e dyfishtë, e para e përcaktuar nga shorti, duhet të konsiderohet ‘e vlefshme’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb