SPANJA

Real Madrid ka shkatërruar Mallorca-n me rezultatin 6-1. Marco Asensio ka shënuar tre gola kurse të tjerët u realizuan dy nga Benzema dhe një Isco.

Me këtë fitore Real Madrid konfirmohet në krye të La Liga-s duke i marrë vendin Atletico-s.

Tashmë për ‘Los Blancos’ janë 4 fitore rresht dhe objektivi duket të jetë titulli.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb