Ish-ministri i Shëndetësisë dhe deputeti i PD, Tritan Shehu e ka konsideruar Edi Ramën si një “rrufepritëse” për Vuçiç ndaj kërkesave të Kosovës.

Me një postim në facebook duke reaguar mbi statusin e kryeministrit Rama mbi çështjen e njohjes së  targave, Shehu shkruan se në vend që të solidarizohet me Kosovën ai përpiqet ta minimizojë si çështje.

Sipas tij Rama bën fajtore Kosovën si burim konflikti duke mos vazhduar me kërkesat e saj të reciprocitetit.

 

Tritan Shehu

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: