Reese Witherspoon, në një intervistë që dha për BBC-në, zbuloi dobësinë e saj për futbollin dhe madje deklaroi se do të ishte e interesuar të investonte tek Arsenali.

Aktorja hollivudiane, e cila ka më shumë se 400 milionë dollarë pasuri, sipas Forbes, komentoi se do të dëshironte të bënte atë që bënë kolegët e saj Ryan Reynolds dhe Rob McElenay, të cilët dy vjet më parë blenë Wrexham, një ekip në divizionin e pestë të futbollit anglez, i cili ka fituar mjaft ndjekës në SHBA për shkak të përfshirjes së dy aktorëve.

Siç theksoi Witherspoon, ajo do të donte të kishte hapësirë ​​në Arsenal. ‘Unë jam një fanse e madhe dhe i shikoj ndeshjet e Arsenal. Djemtë e mi dhe të gjithë fansat e mi me siguri do të ishin shumë të lumtur. Ata janë ekipi ynë i preferuar”.

Ajo po ashtu theksoi se edhe Paris Saint-Germain i pëlqen shumë, pasi është e emocionuar për paraqitjet e tyre.

Në fund të fundit, dihet se Reese Witherspoon është e përfshirë në biznes me një ekip futbolli dhe më konkretisht me Nashville FC, e cila merr pjesë në ligën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, MLS.

Në të njëjtën intervistë, bashkë-ylli i saj në filmin e ri të Netflix, “Vendi yt ose i imi”, Ashton Kutcher pranoi se kohët e fundit kishte menduar shumë seriozisht të investonte në një ekip të Premier League, por e hodhi poshtë ofertën sepse ai do të duhej të shkonte në ndeshjet e tij dhe nuk e di nëse ajo mund të përballojë dot këtë, për shkak të angazhimeve.

Pasuria prej 400 milionë dollarësh është rezultat i karrierës së saj të gjatë, e cila shtrihet mbi tre dekada, si dhe lëvizjet e biznesit të saj pavarësisht nga karriera e saj e aktrimit.

Në vitin 2016, ajo themeloi kompaninë e prodhimit Hello Sunshine dhe në gusht 2021 ia shiti një pjesë Blackstone, për 900 milionë dollarë. Në fakt ajo ka mbajtur 18% të kompanisë dhe duket se ka marrë 120 milionë nga shitja.

Ajo zgjeroi “perandorinë” e saj me themelimin e Reese’s Book Club, duke nënshkruar gjithashtu linjën e veshjeve Draper James. Ajo gjithashtu ka fituar miliona nga karriera e saj në film dhe televizion, duke u renditur si një nga aktoret më të paguara në botë.

Ajo thuhet se fiton 1.2 milionë dollarë për episod në emisionin “The Morning Show” të AppleTV+ dhe është paguar 15 milionë dollarë për vazhdimin “Bjonde Legally Red, White & Blonde”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb