Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në rrjetin social Twitter, lidhur me referendumet që po kryhen në Rusi për bashkimin e Ukrainës me Rusinë.

Stoltenberg i cilëson si të rreme dhe të pavërteta,.

Ai gjithashtu shprehet se aleatët e NATO-s janë të palëkundur në mbështetje të sovranitetit dhe mbrojtjes së Ukrainës.

Nga ana e tij presidenti Zelensky ka konfirmuar se dyshja kanë diskutuar për mbështetjen e mëtejshme nga NATO.

Stoltenberg

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: