Ambasadorja Yuri Kim  ka takuar Gjyqtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Me një postim në Twitter ajo shkruan se pavarësisht presionit të fortë, ata kanë vazhduar  me verifikimet, një  element i rëndësishëm i reformës në drejtësi.

“Gjyqtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kanë një ndër përgjegjësitë më të vështira: dhënien e gjykimit përfundimtar mbi vendimet e vettingut. Pavarësisht presionit të madh, ata kanë këmbëngulur në zbatimin e këtij elementi kyç të reformës në drejtësi.”- shkruan ambasadorja Yuri Kim në Tëitter.

Maaaa

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: