Edhe dita e sotme është shoqëruar me takime mes ndërkombëtarëve, të cilët janë angazhuar për zgjidhjen e ngërçit politik mbi Reformën Zgjedhore.

Pas takimeve dyditore të stërzgjatura në rezidencën e ambasadores amerikane, Yuri Kim, sot takimet janë zhvilluar tek ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Ky i fundit ka zhvilluar një takim 60 minuta në zyrën e tij me ambasadoren amerikane, Yuri Kim, ambasadorin britanik, Duncan Norman, si dhe ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt.

Në fokus të disktumit mes ambasadorëve ka qenë pikërisht Reforma Zgjedhore, ku tashmë palët politike janë më pranë marrëveshjes se kurrë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb