1 mijë e 903 raste aktive me COVID-19 janë regjistruar në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar të dielën për 269 raste të reja pozitive me COVID-19. Ndërsa në total që nga 13 marsi i 2020-tës janë 109 mijë e 931 persona të cilët janë infektuar me virusin korona.

Shkak i infektimit me COVID-19 kanë vdekur 2 mijë e 271 qytetarë. Kurse janë shëruar 105 mijë e 757.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: