12,464 raste aktive me koronavirus regjistrohen aktualisht në Kosovë. Ky fakt u në i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 143,333, ndërkaq nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,878 persona.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.129.250 doza të vaksinës. Deri më sot 412.523 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: