Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EDOY njoftoi 1,402 raste të reja të Covid-19 në Greqi. Sipas informacionit të EODY, 647 pacientë janë të intubuar në ICU.

Që nga fillimi i pandemisë, 2,287 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 318. Pranimi mesatar shtatë ditësh është 313 pacientë.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 378,485. Ndërsa janë regjistruar 56 vdekje të reja, që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 11,471 vdekje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: