35 raste te reja me Covid-19 janë regjistruar në Elbasan. Mësohet se mes të infektuarve rezultojnë edhe ish-futbollistë të njohur dhe pushtetarë vendorë.

Burime zyrtare bëjnë me dije se numri total i të prekurve me Covid 19 aktualisht është mjaft i madh dhe disa prej të prekurve po kurohen në spitalet Covid.

Situata në Qarkun e Elbasanit paraqitet problematike në arsim dhe shëndetësi ku ka mjaft mësues, nxënës, mjekë dhe infermierë të prekur nga koronavirusi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: