Regjistrohen 356 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se 15 pacientë kanë humbur jetën.

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shëruar 587 persona.

Deri tani në Maqedoninë e Veriut janë prekur nga koronavirusi 89 817 persona dhe prej tyre 75 387 persona janë shëruar, ndërsa 2 754 kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 11 676.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb