Konfirmohen 359 raste të reja në 24 orët e fundit në Greqi, ndërsa 9 persona kanë humbur jetën.
Ndërkohë qe numri i përgjithshëm i rasteve është 14,400.

Po ashtu mësohet se 69 pacientë po trajtohen në intubim, 178 pacientë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 9 vdekje të tjera duke shkuar numri në 325 vdekje gjithsej në vend.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: