Katër raste të reja të infektimit me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë.

Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë, duke iu referuar shifrave të Institutit të Shëndetit Publik. Fatmirësisht nuk është shënuar asnjë rast vdekjeje.

Në 24 orët e fundit MSh-ja njofton se janë kryer 30 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit janë administruar 1.827.083 doza të vaksinës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: