Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi konfirmoi sot 4033 raste të reja të koronavirusit në vend, një shifër e lartë për 24 orët e fundit.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 802. Që nga fillimi i pandemisë, 1901 pacientë janë larguar nga ICU.

Gjithashtu sot EODY konfirmoi edhe 93 vdekje të ndodhura në vend në 24 orët e fundit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: