7,635 raste aktive dhe mbi 450 mijë qytetarë kanë marr dozën e dytë të vaksinës antiCOVID. Këto janë të dhënat që vijnë nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës.

Deri më tani janë shëruar 148,781, ndërsa nga koronavirusi kanë vdekur 2,912 persona. Në 24 orët e fundit janë dhënë 17.643 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.193.786 doza të vaksinës. Deri më sot 453.760 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: