888 raste aktive me Covid-19 regjistrohen aktualisht në Kosovë. Ky fakt bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, përmes njoftimit 24 orësh me gjendjen me COVID-19 në vend.

Të martën e 4 gushtit u regjistrua një rast i vdekjes si pasojë e infektimit me virusin SARS CoV-2, teksa u konfirmuan 221 raste të reja pozitive. Që nga fillimi i procesit të vaksinimit në Kosovë, deri tani janë dhënë 460,297 doza të vaksinës anti-COVID.

162,807 qytetarë tashmë kanë marrë edhe dozën e dytë të vaksinës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: