MAQEDONI E VERIUT

Një 24- vjeçare është shënuar si viktima më e re në Maqedoninë e Veriut që ndërron jetë nga koronavirusi.

Ajo ishte nga Tetova dhe ndodhej në kurim në Klinikën Infektive në Shkup ku dhe ka vdekur teksa në 24 orët e fundit Tetova mban numrin më të lartë të viktimave, 4 nga 8 në total.

Po ashtu vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve, 199 në 24 orët e fundit, prej të cilëve 90 në Shkup.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb